Eczane Tabelası

Eczane Tabelası nedir?

Eczane Tabelaları kırmızıdır. Sebebi daha kolay, hızlı bir şekilde insanların fark edebilmesi ve kolay bir şekilde bulabilmesi içindir. Eczane Tabelaları standarttır. Yani her Eczane Tabelası aynı tabela tasarımını kullanır. Bunun sebebi her yerde kolayca tanınması ve bulunması içindir. Eczane tabelaları, 2014 senesinde yürürlüğe giren kanunla kırmızı – beyaz renklerle, kullanılacak malzemeler ve tanımlanan ölçüler ile standart hale getirilmiştir. Nöbetçi eczane tabelası ışıklı olmalıdır. E logo kullanılmalıdır.

Yönetmeliğe Göre İstenilen E Tabela Şartları;

1. Firma tarafından yapılacak ışıklı pano dıştan dışa 60X60 cm boyutuna kare olarak alüminyum kasadan yapılacak.
2. Kare şeklindeki panonun üst köşeleri suya dayanıklı olacak şekilde imal edilecektir.
3. Panoda 3 mm şeffaf ön koruma yer alacak.
4. Çift taraflı olacak pano, eczanenin konumu ve talebi doğrultusunda tek taraflı olabilir.
5. Işıklı panoda, tek tarafında 1200 +_ 50 adet 5 mm kırmızı led kullanılacak.
6. Panodaki ledlerin gücü 800-1200 m/cd olacak.
7. Pano, 220 volt elektrikle çalışır, 50 watt elektrik tüketir.
8. Panoda, işletmenin belirlemiş olduğu flaşlı animasyon bulunacaktır.

Bu yönetmelik 2014 de Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. Peki bu yönetmeliğin gayesi nedir? Bu yönetmeliğin gayesi vatandaşların bazı zamanda acil ilaçlara ihtiyaç duymasından kaynaklanıyor. İnsanlar daha rahat ve hızlı bir şekilde ilaç bulması için bu yönetmelik zorunlu hale gelmiştir…

Yeni çıkan Eczane Tabelası Eczanelerin ne yönde olduğunu gösteren ve yerini daha etkili bir şekilde belli eden tabelalar yeni eczane tabela olarak adlandırılır. Tempa Reklam yönetmeliğe uygun kırmızı beyaz eczane tabelaları üretmektedir. Uzman montaj ekibimiz ile montajını yapmaktadır.Fiyatları çeşitli ölçülere ve kullanılan malzemeye göre, hazırlanacak kasanın içerisinde kullanılacak led adetlerine göre değişmektedir.

Sohbeti Başlat
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?