Web Tasarım

Dijital Hizmetlerimiz

Web Tasarım

Web tasarımı nedir?

Web tasarımı, web siteleri, uygulamalar ve hizmetler gibi dijital arayüzleri içeren alandır. Web tasarım profesyonelleri, web sitelerini programlamak için HTML kodunu ve görsel dilini standartlaştırmak için CSS'yi kullanarak , halk tarafından kullanılacak dijital deneyimler oluşturmaktan sorumludur. Amaç, izleyicilere kaliteli bir deneyim sunmak ve işletmenin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmaktır. Bu nedenle, bir web tasarımcısı, bu işi yapmak için gerekli becerileri edinmiş bir profesyoneldir . Bunlar, web sitesi oluşturmadan mobil uygulama geliştirmeye kadar değişen belirli web tasarım alanlarında uzmanlaşmış olabilir. Her durumda amaç aynıdır: projenin vizyonunu gerçekleştirmek. Web tasarımının aşağıda ayrıntıları verilen birkaç alt bölümü vardır.

Web grafik tasarımı

Bir web sitesinin görsellerine uygulanan web tasarımıdır. Renklerden ve yazı tiplerinden sayfalarının genel düzenine kadar her şeyi içerir.
En önemli görev, markanın kimliğini web sitesinin tasarımına dönüştürmektir. Ziyaretçi bununla bağlantı kurabilmeli ve sayfayı o işletmenin varlığının bir parçası olarak düzgün bir şekilde görebilmelidir.

Arayüz tasarımı

Web tasarım işi aynı zamanda arayüz tasarımını da ifade eder. Yalnızca geleneksel web siteleri için geçerli olmakla kalmaz, aynı zamanda mobil uygulamaları, oyunları, bilgisayar yazılımlarını ve diğer birçok ürünü de içerir. Sonuçta arayüz, kullanıcı ile sistem arasında aracı görevi gören herhangi bir şeydir.

Fikir, basit, sezgisel ve hedef kitlenin özelliklerine uyarlanmış bir arayüz sunmaktır.

Kullanıcı deneyimi tasarımı

Dijital bir arayüzün görünümü ve verdiği his aynı zamanda iyi bir kullanıcı deneyimi gerektirir . Aksi takdirde, hedef kitleniz başka çözümler arayacaktır.

Bir web tasarım uzmanı, gerçekten değerli bir deneyim yaratmakla görevlidir, bu da kullanıcılarınızın ihtiyaçlarını anlamak ve bunları yerine getirmek anlamına gelir. İşletmenizle etkileşime geçmek, hedef kitlesi için her zaman olumlu bir an olmalıdır, bu da engellerin olmaması ve her zaman hedeflerine ulaşması anlamına gelir.

Arama motoru optimizasyonu

Son olarak, web tasarımı, Google ve benzeri sitelerin içeriğinizi düzgün bir şekilde dizine eklemesini sağlamak için arama motoru optimizasyonu (SEO) ile çalışmayı da içerir. Bu, içeriğinizin arama sonuçları sıralamasında daha iyi konumlara ulaşmasına ve böylece çözümünüzü arayan daha geniş bir kitleye ulaşmasına yardımcı olur.

SEO’nun bazı yönleri içerik yazımı ile ilgili olsa da web tasarımı, web sitenizin kodunun temiz olmasını ve kullanılabilirliğin deneyiminizi engellememesini sağlamada da rol oynar. Tüm bu faktörler, sıralama konumunuzu belirlemede belirleyicidir.

Sohbeti Başlat
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?